Trudności z pogłębieniem oddechu podczas wysiłku

Witam,od około miesiąca obserwuje u siebie podczas wysiłku fizycznego takie zjawisko ze mogę pogłębić oddech jedynie częsciowo gdyż tj.,,zatyka mnie,, i wtedy pojawia sie ból/ucisk podczas tego wdechu.Ten ból zlokalizowany jest pod piersiami.Jestem dziewczyną,mam 20 lat waga55kg, która trenuje siłowo od 2 lat i nigdy nie mialam takiego problemu, nawet przy interwałach.Po ukonczeniu wysiłku wszystko ustępuje czasem podczas spoczynku zjawisko powraca lecz rzadko.Czy powinnam się niepokoić?

Lek. Katarzyna Szymczak

Może to objawy na tle stresowym? miała Pani ostatnio jakieś większe stresy? albo mięśniowym, kostnym, przez treningi? konieczna weryfikacja lekarza.