Uraz barku a wynik USG
dzie dobry doznalam urazu barku prawego w pracy zrobiono usg w badaniu usg barku prawego uwidoczniono podwichniecie w stawie obojczykowomostkowym pourazowa entezopatia guzka mniejszego kosci ramiennej krwiak osteofity wyrostka barkowego lopatki .przy poniesieniu czegos, scisnieciu mam bol i nie moc ,ograniczenie i ta wystajaca kosc pod szyja brak pelnego ruchu reka.tzn gora bok

KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do ortopedy. Prawdopodobnie wynika to z nadwyrężenia aparatu wiezadłowego stawu oraz zmian zwyrodnieniowych. Nie wykluczone, że konieczna jest operacja.
Podwichniecie w stawie mostkowoobojczykowym-w zależności od stopnia podwichnięcia ,czyli jak bardzo wystaje na ogól leczy sie zachowawczo poprzez unieruchomienie ręki na teblaku.W dużym zwichnięciu włacza się leczenie operacyjne-ale troche za mało informacji pan przedstawił.Konieczne ogladnięcie zdjęcia rtg.