Utrata wagi 4 miesiące po urodzeniu dziecka poprzez cesarskie cięcie

4 mc temu rodziłam dziecko CC. Dziecko karmię butelką. Mam 173 cm wzrostu, przed ciążą ważyłam 56 kg, w ciąży 70 kg, teraz chudnę " w oczach", ważę 50 kg, bardzo wypadają mi włosy, mam suchą skórę. Nie odchudzam się, jadam 3 posiłki dziennie, odżywiam się zdrowo. Staram się unikać słodyczy i fast-foodów. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne od 2 miesięcy. Morfologia, tarczyca, wątroba, układ krzepnięcia OK, anemii brak. Nie cierpię na żadne choroby za wyjątkiem depresji i nerwicy. Proszę o poradę

Katarzyna Ciuchta Dietetyk, Bielsk

Witam,

Kobiety po ciąży zwłaszcza te karmiące piersią, zazwyczaj szybko pozbywają się dodatkowych kilogramów. Laktacja wspomaga utratę zapasów zgromadzanych podczas ciąży i wykorzystuje te na bieżąco dostarczane z dietą. Jeśli dodatkowo odżywia się Pani zdrowo i nie przejada waga faktycznie może bardzo szybko spaść. Wypadanie włosów i sucha skóra nie muszą być objawem złej diety, a wynikiem spadku poziomu estrogenów po urodzeniu dziecka. To często przypadłość młodych mam. Proszę zachować jak do tej pory zbilansowaną zdrową dietę i spożywać duża ilość warzyw. Jeśli problem nieustanie proszę skonsultować się z dietetykiem,który oceni Pani jadłospis.

Pozdrawiam