W jaki sposób skontrolować czy to SM?

czy to może być SM. 2 miesiące temu poszłam na ip z powodu ucisku w lewym oku. nie stwierdzono żadnych zmian oprócz podwyższonego ciśnienia w oku i obserwacja w kierunku jaskry, dodatkowo mam zaburzenia hormonalne co objawiało się podwyższonym cisnieniem.A w nocy raz zdarzyło mi się,że obudziłam się ze zdrętwieniem głowy i jakby uczuciem prądu.Dodam,że byłam u neurologa na EEG i badaniu depplerowskim i te badania nie wykazały nieprawidłowości.

Objawem SM może być ale nie musi jest konkretna choroba: Pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego a nie każda choroba i objaw okulistyczny.