Wczesna ciąża a leczenie radiojodem

Witam! Staramy się z mężem o dziecko. Jestem 1,5 roku po leczeniu radiojodem po raku tarczycy. Czy będąc przypuszczalnie w ciąży (21 dzień cyklu) mogę bezpiecznie jechać na wizytę kontrolną do Instytutu Onkologi w Gliwicach? Jest tam ostrzeżenie na drzwiach by w tej części nie przebywały kobiety w ciąży. Przychodzą czasami tam pacjenci po jodzie. Jest to zbyt wczesny etap na zrobienie testu ciążowego.Proszę o odpowiedź czy na tym etapie (ewentualnej) ciąży coś mi grozi?

Aleksander Ropielewski

Okres wczesnej organogenezy jest okresem szczególnej podatności na ew. dziąłanie teratogenne promieniowania gamma dlatego prosze skontaktować isę telefonicznie z instytutem o najlepsze w tej sytuacji postępowanie umożliwiające bezpieczne odbycie wizyty kontrolnej.