Co jeść po usunięciu pęcherzyka żółciowego?

Witam! Mam 69 lat. 22 maja, br. przeszedłem operację usunięcia woreczka żółciowego metodą tradycyjną (10 dni temu). To był wtorek, a w środę już wstałem z łóżka i zacząłem (jeszcze z drenem) chodzić. Lekarz powiedział, że to dobrze. Do soboty dostałem mnóstwo kroplówek - w tym antybiotyki. Po operacji kleiki, potem zupki mleczne, a w niedzielę obiad: zupa pomidorowa z makaronem, na drugie danie ziemniaki, buraczki i kawałek mięsa z kurczaka (lekkostrawne). Zjadłem to z apetytem i nic mi złego się nie działo. W poniedziałek "wypiska". Tu zaczyna się mój problem: mieszkam sam, w malutkim pokoiku, bez możliwości ugotowania sobie czegokolwiek, poza wodą na herbatę, więc wykupiłem obiady (lekkostrawne) w stołówce szpitalnej (mieszkam niedaleko), składające się z dwóch dań, poza tym jestem zdany na to, co kupię w sklepie. Jem banany, pomarańcze, grahamki z marmoladą lub miodem, piję soczki Kubuś, a herbatę granulat z Ekolandu. Choć nic złego mi się nie dzieje, wydaje mi się, że gdzieś robię błąd. Trochę wiem (z Internetu) o diecie, z tym, że nie do końca. Bardzo proszę o odpowiedź, jak prawidłowo ustalić mam sobie dietę, bazując na zakupach w sklepie i czy jedzenie pełnego obiadu, to dobry pomysł? Z poważaniem - AK

Najlepiej po usunięciu pęcherzyka żółciowego zastosować dietę jak w chorobach pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych (patrz strona: http://www.echirurgia.pl/diety/dieta_pecherzyk.htm) przez około miesiąc. Oczywiście nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, żeby spożywać pełne obiady (zachowując zasady, które produkty można spożywać, a które nie). Trzeba wiedzieć, że drogi żółciowe przystosowują się do roli pęcherzyka żółciowego w okresie około 3-4 tygodni po usunięciu pęcherzyka. Dlatego taką dietę jak na stronie internetowej wyżej należy przestrzegać tylko przez miesiąc, a potem można wrócić do swoich poprzednich nawyków żywieniowych (oczywiście zdrowych).