Wybuchy złości, rwanie włosów z głowy i autoagresja

Witam, mam problem, odkąd pamiętam ze spokojnej osoby potrafiłam wpaść w furię, towarzyszyły temu krzyki, płacz, rwanie włosów, ale od dłuższego czasu (mam 27 lat) w nerwach zaczynam bić się po ciele, czasem po głowie, zwykle kiedy nikt nie widzi, ale ostatnio wpadłam w furię kiedy jechałam samochodem ze swoim narzeczonym, już raz widział taką moją reakcję, więc nie wywołało to w nim oburzenia. Poza tym, wczoraj zaczęłam się okładać tłuczkiem do ucierania ciasta oraz pięściami po nogach, rękach.

Witam serdecznie,
Masz problem z kontrolowaniem swoich emocji - szczególnie złości i gniewu. Kiedy pobudzenie nerwowe osiąga najwyższy punkt rozładowujesz je za pomocą autoagresji. Postaraj się przez pewien czas obserwować swoje reakcje fizjologiczne (tętno, odczuwanie ciepła itp) w momencie kiedy czujesz, że za chwilę wybuchniesz. Chodzi o to, aby wykryć tak zwane wczesne sygnały ostrzegawcze złości, aby móc w miarę szybko zareagować. Kiedy już rozpoznasz te sygnały, w momencie gdy się pojawią wykonaj ćwiczenie fizyczne, które szybko rozładuje napięcie (podskoki, pompki itp.)
Wykonuj również systematycznie ćwiczenia relaksujące.
Pozdrawiam