Wynik badania obciążenia glukozą w 26 tygodniu ciąży

Jestem w 26 TC, wyniki po badaniu obciążenia glukozą 75g: na czczo 83mg/dl, po 1h 190 mg/dll, po 2h 112 mg/dll. Czy to jest cukrzyca ciążowa?

Wystarczy jeden nieprawidłowy parametr, żeby rozpoznać cukrzycę ciążową. Wg obowiązujących kryteriów: na czczo od 92, 1 godz. Od 180, 2 godz. od 153.
Jest więc podstawa do rozpoznania cukrzycy ciążowej. Powinna Pani jak najszybciej zgłosić się do diabetologa.
Karolina Ratajczak
diabetolog-Wrocław