Wynik badania rezonansu magnetycznego kręgosłupa 37-latki

Prosze o wyjasnienie czesci wyniku rezonansu tarcza l50s1 o zredukowanej wysokosci odwodnienia z obecnoscia paracentralnej masywnej przepukliny jadra tarczy wypełniajacej epidularna przestrzen tłuszczowa oba zachyłki boczne kanału powodujaca ucisk worka oponowego i pochewek obu korzeni rdzeniowych

Taki obraz przedstawia dużą przepuklinę jądra miażdżystego na granicy 5 kręgu lędźwiowego i 1 krzyżowego z uciskiem na korzenie nerwowe. Obraz ten w połączaniu z znacznie nasilonymi objawami neurologicznymi może kwalifikować się do leczenia operacyjnego. Radzę w tej sprawie skonsultować się z neurochirurgiem.