Wynik bilirubiny całkowitej u niemowlaka

Niemowlak dwumiesięczny ma birubinę całkowitą 3,24 gdzie maksymalnie ma być mniejsza od 1,5 mg/dl oraz birubina bezpośrednia maksymalną 0,2 mg/dl Dziecko w czwartej dobie życia miało steżenie birubiny 16,48mg/dl . ALAT ma 63 U/l gdzie maksymalnie powinno być 57 ASPAT ma 86 U/l gdzie maksymalnie może być 60 a CPR ma 0,6 mg/l czy przy takich wynikach nadaje się do szczepienia które powinna mieć w szóstym tygodniu życia czyli szczepionką 5w1 i drugą turą szczepionki od żółtaczki. wcześniak 37 tyd

Piotr Pilarski

Jest to niewielkie podwyższenie bilirubiny. Może mieć związek z karmieniem piersią. Takie wyniki nie są przeciwwskazaniem do szczepienia.

Pozdrawiam.