Wynik testu ciążowego przy infekcji pochwy

Od 2 lat biore tabletki i strasznie po nich przytylam wiec je odstawilam. Okres mi sie rozregulowal z 28 na 31 dni. Bylam u ginekologa 9.09 i przepisal mi tabletki po ktorych mialam schudnac. 18.09 powinnam dostac okres ale nie dostalam. Wspolzylam z chlopakiem 11 wrzesnia ale do niczego nie doszlo. Myslalam ze znowu mi sie rozregulowal okres. Zrobilam dzisiaj dwa testy. Jeden nie wyszedl a drugi nie wyrazny. Czy przy infekcji pochwy mozliwe sa takie wyniki? I przy problemach z hormonami?
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Zaburzenia hormonalne jak najbardziej mogą mieć wpływ na wynik testu ciążowego. Infekcje dróg rodnych nie. Warto powtórzyć test ciążowy pamiętając o jego prawidłowym wykonaniu - poranny mocz. Może Pani także wykonać badanie poziomu hormonu beta-hCG z krwi. Proszę jednak pamiętać, że "ostatecznego" potwierdzenia ciąży dokonuje lekarz ginekolog.