Wysoki poziom żelaza a zespół Gilberta

WitamOd jakiegoś czasu co 2tyg. robię badania krwi ponieważ utrzymuje się zbyt wysoki poziom żelaza... pytanie czy mam się tym przejmować z czym to może mieć związek??Pierwsze badanie wykazało 33,0 drugie 30,0 a dzisiejsze 49,1...Dodam że tydzien temu leżałem na oddziale kardiologii przeszedłem wszystkie badania które nie wykazały żadnych zagrożeń.Czy może to mieć związek z zespołem Gilberta który posiadam?Dodam że co jakiś czas czuję dziwne wewnętrzne drżenia jakby jednak od serca...

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przyczyn podwyższonego poziomu żelaza może być wiele. Konieczne jest wdrożenie kompleksowej diagnostyki. Wskazana jest wizyta u lekarza.