Wysokie ciśnienie a operacja w znieczuleniu miejscowym

Dzień dobry 1grudnia mam mieć operację ponieważ w następstwie urazu zesztywniał mi kciuk (najpierw podczas zginania strzelał a teraz sztywny )jak chce go zgiąć to bardzo boli. Pan Dr.mówi że to będzie w znieczuleniu miejscowym,jestem chora na nadciśnienie,bardzo sie denerwuje i już teraz na samą myśl o operacji w znieczuleniu miejscowym ciśnienie mam wysokie pomimo brania dodatkowej dawki leków. Czy Dr może zrobić to stosując narkoze jeśli będe miała za wysokie ciśnienie?

Witam!
Wydaje mi się, że może, ale może przydałaby się lekka premedykacja z leku uspokajającego? Np. midazolamu 7,5 mg doustnie pół godziny przed zabiegiem?
Pozdrawiam.