Z jakich składników optymalnie skomponować zdrowy koktajl?

Witam, chciałbym się zapytać z jakich składników optymalnie skomponować zdrowy koktajl, który pobudzi mój organizm do pracy, a także pozwoli przyspieszyć metabolizm. Ostatnio przygotowywałem koktajl z następujących składników: woda, kiwi, kilka plasterków cytryny lub limonki, natka pietruszki oraz mięta.

Witam Pana

Wszystko zależy od Pana preferencji smakowych.
Może Pan wypróbować koktajle warzywne, owocowe, owocowo-warzywne:
~ ogórek świeży + zielona pietruszka + jabłko + banan + woda
~ kefir + ogórek świeży + czosnek + koperek
~ ananas + mango + banan + imbir + woda
~ ogórek świeży + sok z cytryny (lub limonki) + bazylia + sok pomidorowy
~ kasza jaglana + banan + jagody + kurkuma + mleko roślinne + mięta
~ szpinak + awokado + banan + jogurt
~ gruszka + sok z limonki + kiwi + cynamon + woda/mleko

Pozdrawiam