Zaparcia i puchnięcie palców dłoni

Od paru dni mam zaparcia zalatwienie powoduje duzy wysilek do tego doszlo puchniecie palcy dłoni.co to moze byc
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Zaparcia najczęściej są skutkiem niewłaściwej diety - spożywania nadmiaru pokarmów tłustych, słodkich, białego pieczywa, a zbyt małej ilości warzyw owoców i pełnoziarnistych produktów z grubego przemiału. Przy takich problemach doraźnie można wspomóc się syropem z laktulozy lub dostępnymi w aptekach bez recepty zestawami do domowego wykonywania wlewek doodbytniczych.