Zespół Brugadów i utrata przytomności a wszczepienie kardiowertera

witam!u mojego męza zdiagnozowano zespol brugadów.Maz stracil przytomnosc ,spadl ze schodow i skrecil noge.Po badaniach okazalo sie ze jest to w.w choroba.Bedzie miał wszepiony kardiowerter.chciałam dowiedziec sie czy bedzie mogl wrocic do pracy,jest ratownikiem medycznym i czy w takiej sytuacji mozna prowadzic samochod. dziekuje

Witam! Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie nie znając dokładnej historii choroby pacjenta i zapisów jego ekg. W większości przypadków chorzy po wszczepieniu ICD mogą wrócić do normalnego trybu życia i prowadzić samochód.