Złe samopoczucie u 19-latki

Witam. Mój problem jest taki, że od 3 dni nie czuję się najlepiej. Ciężko mi określić, jaki jest mój stan. Mianowicie od trzech dni czuję się przemęczona i niezdolna do wykonywania czynności. Moja głowa jest ciężka, po przebudzeniu czuję się nadal jak we śnie, mam ograniczone reakcje na bodźce i na postrzeganie rzeczywistości. Mam 19 lat oraz w ostatnim czasie dużo się stresowałam. Co mi dolega?

Witam, Jak sama pani opisała w ostatnim czasie dużo w pani życiu było stresu- obecne dolegliwości mogą być tego efektem. Może teraz, gdy może sobie pani pozwolić na odreagowanie stresu to organizm właśnie spowolnił, potrzebuje naładować baterie. Proszę zadbać o odpoczynek, regenerację, wysypianie się w przewietrzonym dobrze pomieszczeniu, zdrowe posiłki i picie wody 1,5-2 litry dziennie, spokojne spacery w miejscach gdzie nie ma tłumów, pozwolenie sobie na zajęcia które sprawiają przyjemność. Warto zadbać o suplementację- wit. D, żelazo. Jeśli stan będzie się utrzymywał dłużej mimo wykonywania powyższych zaleceń warto skonsultować się z lekarzem- w pierwszej kolejności z internistą.
Pozdrawiam serdecznie i życzę szybkiego odzyskania dobrej formy
Agnieszka Fiszer- psycholog, terapeuta TSR
Prowadzę konsultacje psychologiczne w gabinecie w Katowicach, Bytomiu oraz sesje przez Skype
www.agnieszkafiszer.pl