Zmęczenie, nerwowość a zaburzenia snu

Od pewnego czasu nie mogę zasnąć ani wstać z łóżka rano. Chodzę niewyspana. Do tego jestem apatyczna i denerwują mnie nawet przyjaciele, z którymi zawsze się dobrze dogadywałam. Łatwo mnie wyprowadzić z równowagi. Codziennie jem czekoladę na poprawę humoru. Nie mogę się skoncentrować i czuję się przemęczona szkołą mimo, że nie uczę się bardzo dużo. Byłam dziś u lekarza rodzinnego i dał mi skierowanie do psychologa. Co może mi dolegać?

Dzień dobry,

Diagnozowanie Pani trudności może mieć miejsce wyłącznie w kontakcie osobistym ze specjalistą. Stąd najlepiej jak Pani porozmawia z psychologiem.

Witam. To właściwe podejście lekarza. Konieczna w takich sytuacjach jest wizyta u psychoterapeuty i psychiatry, ponieważ opisuje tu pani stan stresowy, który nie leczony może doprowadzić do depresji. Pozdrawiam