Zmniejszenie mięśni czworobocznych grzbietu u kobiety

Pomocy! Mam straszne kompleksy z powodu moich mięśni "kapturowych" (nie wiem jak się nazywają profesjonalnie). Przypuszczam że to być może od baletu który tańczyłam wiele lat temu. Moje pytanie jest krótkie: JAK SIĘ ICH POZBYĆ?? zmniejszyć czy cokolwiek. Są okropne, wyglądam przez nie jak kulturystyka.

Witam serdecznie,

Są to mięśnie czworoboczne grzbietu, ale zmniejszenie mięśnia nie jest prostą i łatwą sprawą. Jeśli aktywność, która spowodowała rozrost mięśni została zakończona, a Pani w żaden sposób nie pracowała nad tymi mięśniami to powinny się one zmniejszyć. Mięśnie czworoboczne składają się z 3 części: górnej unoszącej ramiona, środkowej ściągającej łopatki i dolnej obniżającej barki. Ćwiczenia, które są wykonywane na tę partię mięśni: wznosy szangielek przodem i tyłem; wiosłowanie w pozycji stojącej. Polecam skontaktować się z doświadczonym trenerem, który pomoże dobrać odpowiedni trening. Zapraszam także na stronie naszej poradni dietetycznej www.kalorynka.pl, gdzie ma Pani możliwość skorzystać z programu dietetycznego i treningowego on-line.

Pozdrawiam,
mgr dietetyk
Aleksandra Erdmann