Żywienie przy obecności grzybów z grupy candida

Witam mam na imię na anka i około 2 miesiąc temu pobrano mi wymaz z nosogardzieli i stwierdzono obecność grzybów z grupy candida. Od tego momentu zażywam fliconazol jednakże bez efeketów może za pomocą diety mi się uda ale zuspełnie nie wiem co powinnam jeśc a czego nie a interenet podaje sprzeczne informację. Prosze o pomoc. Anka

Żeby skutecznie pozbyć się Candidy, koniecznie trzeba wprowadzić dietę. Podstawą takiej diety jest całkowita eliminacja cukrów prostych - słodyczy, cukru stołowego, ale też owoców (z wyjątkiem cytryny, grejpfruta i awokado). Należy zrezygnować z dań o wysokim indeksie glikemicznym (w praktyce chodzi o eliminację rozgotowanych warzyw, zup kremów, miękkich makaronów etc. - warzywa jadać na surowo (lub blanszowane). Warto jest wykluczyć pszenicę i ryż, a spożywać (ugotowane na pół twardo) produkty z gryki czy też prosa (kasza gryczana, mąka gryczana, kasza jaglana etc.). Należy również zrezygnować z kupnych wędlin i przetworów mięsnych (zawierających konserwanty), produktów mlecznych (przetworzonych, z dodatkami do żywności) i produktów wysoko przetworzonych (np. mrożone pizze). Dieta powinna obfitować przede wszystkim w warzywa, dobre tłuszcze (oliwa z oliwek, olej lniany) i węglowodany złożone (proso, gryka, amarantus itd.).
Ogólnie rzecz biorąc najlepiej się zgłosić do specjalisty, żeby dopasować zalecenia konkretnie do Pani potrzeb, stanu zdrowia i trybu życia.

Jeżeli szuka Pani pomysłów kulinarnych, które można zastosować w diecie przeciwko kandydozie, zapraszam na mojego bloga www.salvere-byc-zdrowym.blogspot.com.

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia