Co oznacza zmęczenie organizmu?

Witam pisze bo mam sprawe taką ze czuje zmęczenie organizmu zmęczone oczy wolniejsze sztywniejsze ruchy i dziennie prawie murze sie piwa napić po pracy z nerwów to jest coś poważnego problem z zasypianiem jak np zasnę to i tak jestem nie wystany jak siedzę to macham prawą nogą i i kości mnie bolą kolana jak np poleruje drzwi auta i kręgosłup pozdrawiam radek i dziękuje za odp

Ewidentnie brakuje aktywnego ale spokojnego wypoczynku. Dla zdrowia człowieka niezbędny jest ruch, przynajmniej kilkadziesiąt minut co drugi dzień np. spacery np. z kijkami, ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała, bez wysokiego tempa.
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki