Ćwiczenia nadgarstka po naderwaniu więzadła

Po jakim czasie mogę ćwiczyć nadgarstek, gdy wcześniej miałem naderwane więzadła w okolicy grzbietowej nadgarstka?

Dzień dobry,

Po zejściu ostrego stanu zapalnego można rozpocząć fizjoterapię. Najlepiej rozpocząć uruchamianie więzadła w kierunku jego komponenty rozciągowej, dodając masaż poprzeczny (punktowe rozcieranie w poprzek przebiegu włókien podrażnionego więzadła). Warto zasięgnąć pomocy fizjoterapeuty.

Pozdrawiam serdecznie.