Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Witam

zwał mózgu to nic innego jak udar niedokrwienny, czyli nieodpowiedni dopływ krwi do mózgu dzięki czemu komórki mózgu nie są odpowiednio dotlenione.
Po takim udarze niejednokrotnie jest porażona połowa ciała. Dlatego też ręka może nie do końca funkcjonować jak należy.
W pierwszej kolejności trzeba pamiętać, że trzeba zapobiegać przykurczom- masaże, ćwiczenia rozluźniające, ciepłolecznictwo, hydroterapia.
W drugiej kolejności należy wzmacniać mięśnie prostowniki nadgarstka oraz palców. Tu warto zastosować odpowiednio dobrane do Pana ćwiczenia, elektroterapię oprócz tego terapię manualną.
Proszę nie poddawać się bo proces może być długotrwały.
Wielu pacjentów popełnia ten błąd, że poddaje się za szybko. Badania wykazują, że osoby które walczą prawie zawsze dochodzą do sprawności. Ćwiczenia powinny być wykonywane bardzo często- częste wysyłanie informacji do mózgu zwiększa prawdopodobieństwo wrócenia do pełnego zdrowia.
Proponowałabym także na co dzień stosować kinesiotaping.

Pozdrawiam i życzę wytrwałości
Magdalena Szelągowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty