Dystrofia mięśniowa i osłabienie siły

witam mam 49 lat i zdiagnozowaną dystrofię mięsniową Beckera byłem aktywny w miare mozliwosci poruszałem sie samodzielnie mimo choroby , odkilku miesiecy czuje osłabienie siły ,musze podpierac sie laską lecz brak sił w rekach utrudnia mi to . Przejscie kilku kroków sprawia mi juz ogromy problem czy to normalny obiaw postepującej choroby? czy dystrofia doprowadzi mnie do bezwładu? czy problem z oddychaniem to normalne? czy jest sposób na poprawe? Bardzo prosze o szczerą odpowiedz. Arkadiusz

Piotr Pilarski

Niestety nie ma metody leczenia. Można opóźnić postęp choroby stosując sterydy. Niestety choroba postępuje i dotyka wszystkie mięśnie również oddechowe stąd duszność.

Pozdrawiam.