Jak sobie radzić z tym wstydliwym problemem?

Witam mam 24 lata jestem kobietą. Mam dość niepokojący problem tzn. co jakiś czas mam sen w którym jestem w toalecie siedzę na sedesie i oddaje mocz po czym budzę sie i sie okazuje że popuściłam w łóżko myśląc że sikam do sedesu. Miałam juz taką sytuację kilka razy. O czym to może świadczyć co z tym zrobić bo przyznam że to dość wstydliwy problem

Dzień dobry. Trudno na razie powiedzieć, czy opisana przez Panią trudność świadczy o problemach ze zdrowiem. Możliwe, że jest to reakcja organizmu na fakt, że w trakcie snu pęcherz jest pełny. Treść snu jest więc spójna z czynnością, jaką Pani robi, kiedy potrzebuje Pani oddać mocz, lecz jednocześnie organizm "nie wyłapuje", że Pani jednak śni i działa poza swoją kontrolą. Nie musi to świadczyć o niczym niepokojącym. Zaproponowałabym Pani na początek zadbanie o to, by kładła się Pani spać z opróżnionym pęcherzem. Można to zrobić poprzez unikanie spożywania dużej ilości wody przed snem (już na godzinę przed położeniem się spać), a także poprzez wizytę w toalecie przed samym ułożeniem się w łóżku. Może też Pani w trakcie snu szukać sygnałów świadczących o tym, że to sen (czyli czy jest w nim coś dziwnego, innego, jak np. dziwne wskazówki zegara), żeby w porę się przebudzić i nie zamoczyć łóżka. Jeśli to nie wystarczy, najpierw poleciłabym kontakt z lekarzem rodzinnym, który oceniłby lub skierował Panią na badania potrzebne do stwierdzenia dysfunkcji w działaniu układu moczowego. Jeśli wszystko będzie ok, być może pomocna tu będzie psychoterapia. Pozdrawiam!