Jakie konsekwencje jedzenia produktów smażonych po usunięciu wyrostka?

Witam.kobieta 31 lat. Po zdjęciu szwow po wycietym wyrostku lekarz powiedział ze mogę już zacząć powoli jeść wszystko ale oprócz wzdymajacych kapusta z grochem, bigos.ale czytam ze jest tego więcej. Czy coś mi grozi jeśli jednak zjem coś smaxonego albo cebuli lub jabłka?

Dzień dobry,

może to nadmiernie przeciążyć układ pokarmowy, ale wszystko jest bardzo indywidualne. Część pacjentów szybko wraca do potraw ciężkostrawnych i dobrze się z tym czuje, a część długo musi uważać na większość produktów spożywczych.

Pozdrawiam

Do smażonych produktów mądrze wrócić dopiero po 3 mies po operacji. 1 miesiąc to minimum, aby przewód pokarmowy radził sobie z ciężkostrawnymi potrawami. Uwaga! cebula ma też właściwości gazotwórcze, podobnie jak kapusty i strączkowe. Pozdrawiam