Jakie są powody szczupłej sylwetki oprócz tasiemca?

Witam.Dlaczego jedni zdrowo jedzą,wyliczają diety,uprawiają sporty itd i utrzymanie prawidłowej wagi przychodzi im z trudnością, drudzy jedzą wszystko, wszędzie, bardzo niezdrowo i nie tyją.Jestem tym szczęśliwcem z drugiej grupy (30 lat),jednak obawiam się, że z wiekiem ten luksus sie skończy.Jestem merytorycznie (i mentalnie) kompletnie nieprzygotowana do zdrowego trybu dlatego pytam,jakie są powody szczupłej sylwetki mimo hardcorowej diety i zerowym ruchu.Proszę o możliwe opcje. Tasiemca brak

Dzień dobry! Wygląd naszej sylwetki jest związany z różnymi czynnikami. z jednej strony są to uwarunkowania genetyczne, z drugiej wpływ nas samych tz. nasz styl życia- sposób odżywiania, nawyki żywieniowe, aktywność fizyczna. Dodatkowo niektóre choroby powodują zwiększenie lub spowolnienie naszego metabolizmu. Przykładowo osoby z niedoczynnością tarczycy często mają większą masę ciała niż wynika to z normy m.in dla ich wieku. W dużej mierze przyczynia się do tego spowolniony metabolizm. Zachwiania gospodarki hormonalnej również mogą prowadzić do problemów z utrzymaniem odpowiedniej masy ciała. Zdrowe żywienie i ruch są istotne nie tylko dla wyglądu, ale też poprawy naszego samopoczucia. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam,
mamy w naturze pewne genotypy, które odpowiadają za procesy przemiany materii i jak widać w Pani przypadku można odżywiać się niezdrowo i mieć właściwą sylwetkę. Jednak proszę pamiętać, że wygląd to tylko powłoka, pod którą znajdują się nasze organy odpowiedzialne za procesy życiowe. Zdrowe nawyki żywieniowe powinniśmy wprowadzać w nasze życie jeżeli mamy na uwadze nie tylko wygląd ale przede wszystkim stan naszego zdrowia.
Pozdrawiam
Sylwia Beyer-Wygońska