Odchudzanie mimo niskiego BMI

Ile mogę schudnąć na diecie 1200 w tydzień, miesiąc? Moje BMI to 17,2, nie ćwiczę.Wiem, że mam niedowagę ale nie czuję się dobrze w swojej skórze.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowa Pani, przy takim BMI odchudzanie jest bezwzględnie przeciwwskazane. Wydaje sie, ze Pani problemy może pomoc rozwiązać psycholog. Pozdrawiam.

Pani BMI wraz z potrzebą dalszego odchudzania jest sygnałem o problemie z zaburzeniami odżywiania. Sugerowałabym kontakt z ośrodkiem lub terapeutą, który specjalizuje się w pomocy przy anoreksji (gdyż prawdopodobnie cierpi Pani na jej początkowe stadium).