Ograniczenie spożywania nabiału i jajek

Dzien dorby. Jestem wegetarianka, staram sie rowiez ograniczyc spozywanie nabilau i jajek. Czuje sie dobrze. Jestem na diecie 3lata. Przeczytalam kstatnio, ze powinnam niezwlocznie zaczac suplementowac wit b12. Przez 3 lata bylam na w/w diecie, wiec zapewne mam niedobory. Teraz suplemetuje b12 1000mg/doba. Czy w ten sposob jestem w stanie uzupelnic niedobory w krotkim czasie? Wrocenie na diete miesna nie figuruje dla mnie. Z gory dziekuje

Dzień dobry,

u wegetarian zawsze obserwujemy niedobory witaminy b12 - bardzo dobrze, że rozpoczęła Pani suplementację. Dawka 1000 mg powinna być wystarczająca, większe dawki mogą mieć problem z prawidłowym wchłanianiem się.

Najbezpieczniej będzie, gdy po ok miesiącu suplementacji sprawdzi sobie Pani poziom tej witaminy.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

W diecie wegańskiej na stałe należy się suplementować wit. B12 i wit. D3. Trudno określić, czy niedobory uzupełni Pani szybko, bo zależy to od fizjologii organizmu. Pozdrawiam