Omdlenia podczas stosowania diety

Witam czy moje omdlenie moze byc spowodowane dieta? Od 1,5 miesiaca odchudzam sie . Rano jem sniadania platki /tosty czasem jajko w szkole nie jem nic a na obiad zwykle jem salatke lub piers z kurczaka z garsta majaronu , kolacji nie jem . Cwicze . Dzis przez caly dzien zjadlam dwie porcje platkow na mleku i kromke chleba w kosciele zemdlalam czy to ma cos wspilnego z dieta? Waze 44 mierze 162

Witam,

Waży Pani bardzo mało a do tego mało Pani jada. Pani dieta jest bardzo uboga i niskokaloryczna. Rzeczywiście omdlenia mogą być spowodowane takim odżywianiem. Zaprzestanie Pani tak drastyczna dietę. To do niczego dobrego nie doprowadzi. Wygłodzi Pani jedynie swój organizm. Zbyt niski poziom tkanki tłuszczowej jest niebezpieczny i prowadzi do poważnych zaburzeń i powikłać zdrowotnych.
dieta powinna być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana.
W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Pani waga jest bardzo niska i ma Pani niedowagę więc zdecydowanie powinna Pani zaprzestać odchudzania. Dieta jest bardzo ubogoenergetyczna, jest w niej za mało węglowodanów i myślę, że omdlenia mogą wynikać ze znacznych spadków poziomu cukru we krwi. Powinna się Pani udać do lekarza rodzinnego, wykonać podstawowe badania i na pewno zwiększyć kaloryczność swojej diety.