Przybranie na wadze a zjadanie dwóch posiłków dziennie

Witam. Mam 23 lata. 3 lata temu ważyłem ok.60 kg od jakiegoś czasu bardzo przytyłem w tej chwili waże 90 kg przy wzroście 178 cm i mam wielki odstajacy brzuch. Dodam że zjadam tylko 2 posiłki dziennie pierwszy o 17;30 obiad potem gdzies ok 20 jadam kolację. Czesto w nocy budze sie z uczuciem glodu

Agata Zmorkowska Dietetyk, Poznań

Witam, w celu utraty zbędnych kg należy zwiększyć częstotliwość spożywanych posiłków- z dwóch do co najmniej pięciu posiłków dziennie.Im częściej jemy tym bardziej regulujemy metabolizm. Regularność spożywanych posiłków odgrywa kluczową sprawę w chudnięciu- organizm wie, że w odstępie 3h-4 h otrzyma posiłek- energię więc nie kumuluje zapasów i nie odkłada zbędnej tkanki tłuszczowej. Proszę zwiększyć ilość posiłków, spożywać je co 3h, zaczynać dzień śniadaniem, a w ciągu dnia pić od 1,5-2 l wody mineralnej niegazowanej. W celu zbilansowania dobrej diety najlepiej udać się do specjalisty w dziedzinie odżywniania.
Pozdrawiam, Agata Zmorkowska

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Proszę zastosować dietę redukującą o wartości 1700-1800 kcal z 5 posiłkami w ciągu dnia ( posiłek co 3 h), za 2 tygodnie będzie widać rezultaty. Pozdrawiam serdecznie