Spożywanie jabłek wieczorami

Dzien dobry. Bardzo lubie jablka. Slyszalam,z e sa malokalorczne, ale zawieraja w sobie duzo cukru.czy zatem moge je jesc wieczorami?czesto lapie mnie głod wieczorem(ok.20:00/20:30)i lubię go zaspojajac tym owocem.Mam 158cm, ok.42kg i nie chce przytyc.

Witam,

Spożywanie owoców wieczorem nie jest wskazane, z racji tego, że bardzo często powodują wzdęcia i nadmierną ilość gazów.
Co prawda ma Pani prawidłową masę ciała, a jabłko należy do owoców lekkostrawnych jednak proponuję zjeść posiłek składający się z białka i węglowodanów złożonych np. jogurt naturalny z łyżką płatków owsianych.
Białko zregeneruje Pani organizm w trakcie snu, a węglowodany złożone nie spowodują gwałtownego spadku cukru we krwi.

W przypadku odchudzania, co Pani nie dotyczy, owoce na kolację nie są w ogóle wskazane ze względu na to, że cukier w nich zawarty bardzo często odkłada się w postaci tkanki tłuszczowej, ponieważ organizm nie jest w stanie wydatkować "nagromadzonej" energii.

Pozdrawiam,
Kamila Kończak
http://www.activ-diet.pl