Spożywanie pieczywa z ziarnami a pestki w stolcu

Pestki w kale. Witam! Zwracam się z prośbą o udzielenie odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Co jakiś czas podczas wypróżniania widuję małe, białe pestki. Bardzo wystraszyłam się, że może jest to oznaka, że mam jakiegoś pasożyta. Z drugiej strony pomyślałam, że może to po prostu niestrawione pestki. Czy to możliwe? Często jem bułki z różnymi pestkami (np. sezam). Czy mam powody do obaw? Miałam robione testy na obecność pasożytów w kale, jednakże było to około 3 lata temu... Pomocy!

Proszę się nie obawiać, to normalne. Jeżeli nie odczuwa Pani żadnego dyskomfortu ze strony przewodu pokarmowego to nie ma powodu do obaw. Proszę dokładniej przeżuwać pieczywo.
W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk