Zmiana poziomu TSH przy anoreksji

Witam! Od dłuższego czasu zastanawiam się czy możliwe byłoby takie zjawisko, że w wyniku naprawdę wyniszczającego odchudzania niemal ,,haczącego" o anoreksję organizm zmienił poziom TSH i mimo że aktualny poziom mieści się w ogólnych normach to organizm traktuje go jako niedoczynność. Pragnę zaznaczyć że moja waga po znacznym odchudzeniu wynosiła 43 kg. Teraz jest znacznie wyższa i pragnę ją w zdrowy sposób obniżyć lecz nic nie działa i bardzo zależy mi na poznaniu przyczyny.

Witam serdecznie,

Podczas drastycznego odchudzania wyniszczyła Pani swój organizm i zaburzyła gospodarkę hormonalną i faktem jest że TSH mogło się zmienić. Proszę zrobić dokładne badania i skonsultować się z dietetykiem który ułoży Pani zdrową i zbilansowaną dietę.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam,
przedział TSH jest szeroki, ale najbardziej prawidłowe jest poniżej 2, dlatego jeżeli ma Pani zawyżone, może powodować utrudnienia w redukcji tkanki tłuszczowej, w tej sytuacji proponuję udać się na konsultację do endokrynologa. Innym podowem może być zaburzony metabolizm, spowodowany róznymi dietami i to właśnie dlatego nie może Pani po raz kolejny schudnąć. Czy to własnie zbyt niska dieta wywołała takie zaburzenia, ciązko będzie to stwierdzić.
Pozdrawiam