Żylaki u nastolatka?

Witam! Mam 17 lat i już widoczne żylaki. Czy to normalne? Co mogę z tym zrobić? Moja babcia miała z tym problem - czy to ma jakiś wpływ? Boję się, co może być za parę lat lub, gdy urodzę dziecko. Bardzo proszę o odpowiedź.
17 LAT ponad rok temu

Szanowna Pani!
Występowanie żylaków w rodzinie rzeczywiście zwiększa ryzyko ich powstania. Trudno mi się wypowiadać bez badania, jednak 17 rok życia to rzeczywiście wczesny wiek dla wystapienia żylaków. Oczywiście niejednokrotnie się to zdarza. Na pewno powinien obejrzeć Panią lekarz. Proponuję najpierw zgłosić się do lekarza rodzinnego, który dokonawszy oceny, w razie zasadności skieruje Panią do chirurga naczyniowego.
Pozdrawiam serdecznie