Trwa ładowanie...

Henna do brwi - nakładanie na brwi, czego unikać

Henna jest naturalnym barwnikiem, który produkowany jest na bazie pędów oraz liści lawsonii bezbronnej. Roślina występuje głównie na obszarach tropikalnych – w Ameryce Łacińskiej, Indiach, Australii oraz Afryce. Niezwykłe właściwości henny od tysiącleci znane są mieszkańcom Dalekiego i Bliskiego Wschodu.

spis treści

1. Henna do brwi - nakładanie na brwi

Henna kosmetyczna to naturalna substancja barwiąca stosowana głownie do zabarwiania włosków brwi oraz rzęs. Barwnik ten umożliwia znaczne przyciemnienie włosów. Henna do brwi jest dostępna w formie proszku bądź pasty, które mieszamy ze specjalnym aktywatorem. Po odczekaniu kilkunastu minut henna do brwi jest gotowa do użycia i można przystąpić do zabiegu. Efekty henny utrzymują się zdecydowanie dłużej niż po malowaniu brwi zwykłą kredką czy cieniem. Jak wygląda barwienie brwi henną?

Zobacz film: "Prosty sposób na idealne brwi"

Do wykonania zabiegu farbowania włosków henną będziesz potrzebowała:

  • henny,
  • specjalnego kieliszka,
  • patyczka do jej nakładania,
  • płatków kosmetycznych,
  • wazeliny,
  • grzebienia o drobnych zębach,
  • patyczka do uszu,
  • gumowych rękawic.

Przygotowanie henny do brwi:

Przygotowując hennę do brwi, stosuj się do zaleceń producenta widocznych na opakowaniu kosmetyku. W kieliszku połącz proszek ze specjalnym aktywatorem i za pomocą specjalnego patyczka dokładnie wymieszaj te składniki, aż do uzyskania gładkiej konsystencji. Następnie odczekaj około 15 minut, aż do pełnej aktywacji barwnika, jakim jest henna. Na ten czas możesz kieliszek przykryć folią w celu wyeliminowania pęcherzyków powietrza.

Naturalne sposoby na siwe włosy
Naturalne sposoby na siwe włosy [6 zdjęć]

Procesu siwienia włosów nie da się odwrócić, ale można go efektywnie ukryć, używając farby do włosów.

zobacz galerię

W tym czasie przygotuj w odpowiedni sposób brwi. Zabieg farbowania brwi henną wykonujemy przed regulacją włosków. Dokładnie rozczesz włoski i nałóż odrobinę wazeliny tuż pod łukiem brwi oraz tuż nad nim. Wazelina zabezpieczy skórę przed zabarwieniem. Nałóż na dłonie gumowe rękawiczki, które zabezpieczą skórę dłoni.

Gotowa henna do brwi powinna być nakładana od wewnętrznego krańca brwi w kierunku zewnętrznym. Dokładnie nałóż dużą ilość preparatu, tak aby pokrywał on każdy włosek grubą warstwą. Jeżeli przypadkiem nałożyłaś hennę poza granicę brwi, wytrzyj ją z powierzchni skóry zwykłym patyczkiem kosmetycznym. W zależności od efektu, jaki chcesz uzyskać, musisz na jakiś czas pozostawić hennę na powierzchni włosków. Jeżeli zależy ci na delikatnym efekcie, pozostaw hennę do brwi na 5 minut.

Jeżeli chcesz, aby brwi były mocno zaznaczone, pozostaw hennę na 10-15 minut. Pamiętaj o tym, aby odliczać czas, podczas gdy będziesz nakładać hennę na drugim łuku brwiowym. Niekiedy bywa tak, że po aplikacji henny na drugą brew musisz od razu zmyć hennę z pierwszej. W przeciwnym razie efekt będzie różny.

Hennę zmywaj z powierzchni brwi za pomocą płatka kosmetycznego nasączonego wodą. Jeżeli efekt jest zbyt mocny, nałóż na powierzchnię włosków mleczko kosmetyczne grubą warstwą na 20 minut. Zabieg ten delikatnie rozjaśni włoski.

2. Henna do brwi - czego unikać w trakcie

Pamiętaj o tym, aby nigdy nie wykonywać zabiegu farbowania brwi, jeżeli wcześniej wyregulowałaś je pęsetą. Po takim zabiegu w obrębie powierzchni skóry pozostaje niewielki otwór po wyrwanym włosku. Jeżeli dostanie się tam henna kosmetyczna, może to spowodować zabarwienie i podrażnienie skóry, które będzie trudne do zredukowania. Na rynku dostępna jest henna do brwi w kolorze czarnym, grafitowym oraz brązowym.

Jeżeli wybierzesz hennę do brwi w kolorze brązu, dodaj do niej odrobinę czerni. W przeciwnym razie możesz na włoskach uzyskać rude refleksy. Zabieg farbowania brwi henną nie jest skomplikowany i z powodzeniem możesz go wykonać sama w warunkach domowych. Odpowiednio zastosowana henna podkreśli wygląd twoich brwi.

Lek. Izabela Lenartowicz
Gotowa henna do brwi powinna być nakładana od wewnętrznego krańca brwi w kierunku zewnętrznym
Gotowa henna do brwi powinna być nakładana od wewnętrznego krańca brwi w kierunku zewnętrznym (123rf.com)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.