Trwa ładowanie...

Regulacja brwi - zabieg krok po kroku, depilacja nitką, korygowanie kształtu

Regulacja brwi to czynność, którą niemal każda kobieta wykonuje kilka razy w miesiącu. Nie istnieją idealne brwi o perfekcyjnym kształcie, które odpowiadałyby każdej kobiecie, gdyż za idealny kształt brwi odpowiadają typ urody i kształt twarzy. Dobrze wyregulowane brwi wpłyną korzystnie na wygląd. Jeśli chcesz ustalić optymalną dla ciebie długość brwi, powinnaś skrzyżować dwa ołówki – jeden z nich powinien być przyłożony wzdłuż skrzydełek nosa, drugi tak, by sięgał zewnętrznego kącika oka. Koniec brwi wyznacza punkt, w którym koniec kredki dotknie brwi. Poza nim wszystkie włoski powinny być wydepilowane, gdyż wyrastają poza optymalną długość.

Zobacz film: "Depilacja brwi"

spis treści

1. Regulacja brwi krok po kroku

Wbrew pozorom, regulacja brwi nie jest prostą czynnością. Wymaga precyzji i cierpliwości. Po pierwsze, konieczne jest, by regulacja brwi przebiegała u dołu łuku, a każdy włosek był wyrywany w kierunku jego wzrostu. W przeciwnym wypadku mogą pojawić się podrażnienia cebulek włosowych, a to z kolei skutkuje wypryskami, przebarwieniami skóry lub – w najgorszym wypadku – wrastaniem włoska odrastającego. Po drugie, by regulacja brwi przebiegała sprawnie, należy lewą ręką naciągnąć skórę łuku brwiowego (przytrzymywać ją lewym kciukiem i środkowym palcem), a w prawej ręce trzymać pęsetę pod kątem ostrym do powierzchni skóry depilowanej. Pożądane jest, by skóra była względnie mocno napięta, a ruchy szybkie i dynamiczne, gdyż znacznie zmniejsza to bolesność depilacji. Jako pierwsze powinny być usunięte włoski znajdujące się najbliżej gałki ocznej, a następnie te w okolicach łuku brwiowego.

2. Regulacja brwi nitką

Nie wszystkie kobiety lubią wyrywać brwi za pomocą pęsetki ani depilować je woskiem, gdyż sprawia im to spory ból. Dlatego też coraz więcej zwolenniczek zyskuje metoda regulacji brwi, która polega na wyrywaniu brwi za pomocą nitki. Jest to technika zaczerpnięta ze świata muzułmańskiego i określa się ją jako nitkowanie (threading). Opiera się ona na usuwaniu włosów z cebulkami za pomocą silnie skręconej nici. Zaletą tej metody jest to, że nie naciąga skóry, nie powoduje podrażnień, uczuleń ani innych reakcji alergicznych. Regulacja brwi nitką nie jest kosztowna i można ją wykonywać w coraz większej ilości salonów kosmetycznych. Niektóre panie po opanowaniu techniki z powodzeniem wykonują nitkowanie w domu. Zaletą threadingu jest także to, że pozwala on usunąć owłosienie z innych części twarzy, np. włoski na policzkach, pod nosem czy w okolicach brody. Kobiety, które zastanawiają się, jak regulować brwi bez bólu i wysokich kosztów, powinny zastanowić się nad wykorzystaniem tej techniki.

3. Regulacja brwi i korygowanie kształtu

Niestety nie zawsze jesteś zadowolona z kształtu swoich brwi i wyników depilacji. Może się zdarzyć, że brwi będą zbyt krótkie, nie będziesz czuła się z nimi komfortowo. Jaki jest sposób na za bardzo wyregulowane brwi? Wystarczy wtedy dorysować krótkie kreseczki ukryte pomiędzy włoskami lub kreski, które będą wydłużać je optycznie. Przy takiej regulacji brwi powinnaś się wystrzegać kresek malowanych długimi pociągnięciami. Jeśli z kolei brwi są zbyt jasne, możesz pomalować włoski brwi cieniami do powiek, miękką kredką lub tuszem do rzęs.

Dla wielu kobiet idealnym rozwiązaniem przy regulacji brwi jest także henna do brwi. Należy jednak bardzo uważać na kolor barwnika i nie przesadzić z jego intensywnością, by brwi wyglądały naturalnie. Kosmetyczki zalecają farbowanie brwi henną o odcieniu brązowym lub grafitowym, czarny natomiast polecają tylko do farbowania rzęs. Aby brwi uzyskały pełny efekt po depilacji lub farbowaniu, należy je uczesać. Służą do tego specjalne szczoteczki lub grzebyki, które można zakupić we wszystkich drogeriach. Należy pamiętać, by brwi zaczesywać ku górze, bo dzięki temu twarz będzie wyglądała pogodniej.

Regulacja brwi to czynność, którą wiele kobiet wykonuje w gabinetach kosmetycznych, korzystając z usług profesjonalistów. Jednakże możliwe jest wykonywanie regulacji brwi w warunkach domowych i wymaga to jedynie opanowania jednej z wybranych technik depilacji.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.