Trwa ładowanie...

Przedłużanie rzęs - charakterystyka, metody, efekty

Zabieg przedłużania rzęs staje się coraz bardziej popularny i coraz więcej kobiet decyduje się na jego wykonanie. Niewątpliwie ma to związek z tym, że zalotne spojrzenie potrafi olśnić niejednego mężczyznę. To właśnie pięknie wyeksponowane, długie rzęsy dają takie rezultaty. Zanim jednak zdecydujesz się na przedłużanie rzęs, powinnaś dowiedzieć się kilku ważnych informacji na ten temat.

Zobacz film: "Makijaż dla kobiet z przedłużanymi rzęsami?"

spis treści

1. Przedłużanie rzęs - charakterystyka

Zabieg przedłużania rzęs wykonywany jest przez odpowiednio wykwalifikowaną osobę, która posiada bardzo duże doświadczenie w technice jego przeprowadzania. Na przedłużanie rzęs wykonanie decyduje się naprawdę duże grono kobiet pracujących w różnych zawodach, np. jako pielęgniarki, kosmetyczki, dentystki, doradczynie finansowe, policjantki.

Istnieje sporo informacji dotyczących przedłużania rzęs, które mogą budzić niepokój. Jedną z nich jest ta mówiąca o tym, że kilka tygodni po takim zabiegu następuje wypadanie rzęs. W rzeczywistości nie jest to prawdą.

Każda z rzęs, podobnie jak włosy zlokalizowane na skórze głowy, znajduje się w określonej fazie – wzrostu, przejściowej i spoczynku. Podczas gdy rzęsa przechodzi w ostatnią z wymienionych faz, po jakimś czasie wypada ona z mieszka włosowego. Na szczęście każda z rzęs znajduje się w innej fazie i nie ma możliwości, aby wszystkie spośród nich wypadły w tym samym momencie. Tak więc zabieg przedłużania rzęs nie wpływa negatywnie na ich kondycję i nie powoduje ich wypadania.

9 wskazówek, jak mieć gęste rzęsy
9 wskazówek, jak mieć gęste rzęsy [10 zdjęć]

Długie i zadbane rzęsy sprawiają, że cała twoja twarz wydaje się być piękniejsza i bardziej kobieca.

zobacz galerię

Często mówi się również, że po zabiegu przedłużania rzęs trzeba ograniczyć stosowanie kosmetyków kolorowych w ich obrębie. W rzeczywistości nie używamy jedynie tuszu do rzęs, gdyż nie ma już takiej potrzeby. Rzęsy bez malowania prezentują się idealnie.

Wszelkiego rodzaju kredki i eyelinery, cienie do powiek możemy po przedłużaniu rzęs stosować bez obaw. Ważne jest jednak to, aby nie stosować do demakijażu oczu środków na bazie oleju, gdyż może to wpływać na klej scalający syntetyczną rzęsę z tą naturalną.

2. Przedłużanie rzęs - metody, efekty

Najpowszechniej stosowana metoda przedłużania rzęs to metoda 1:1. Każda rzęsa jest osobno izolowana i na jej powierzchnię dokleja się za pomocą kleju syntetyczną rzęsę w taki sposób, aby klej nie miał bezpośredniego kontaktu ze skórą powieki.

Zobacz także:

Cała procedura przedłużania rzęs jest całkowicie bezbolesna, a osoba poddająca się jej siedzi w wygodnej pozycji i ma zamknięte oczy. Niekiedy nawet klientki są tak zrelaksowane, że zasypiają na fotelu. Efekt przedłużania rzęs utrzymuje się około 8 tygodni, jednak po upływie połowy tego czasu zaleca się uzupełnienie rzęs.

Niewątpliwie po zabiegu przedłużania rzęs możemy znacznie skrócić czas przeznaczony na wykonanie makijażu, gdyż oczy będą się idealnie prezentować nawet wtedy, gdy nie zastosujemy cieni do powiek oraz tuszu do rzęs. Ponadto uzyskamy fantastyczny efekt, jakim jest „zalotne spojrzenie” i piękne, gęste rzesy.

Mgr Joanna Hirszler
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.