Trwa ładowanie...

Makijaż

Makijaż

Dobrze wykonany makijaż pozwala dyskretnie podkreślić urodę i nie rzuca się w oczy. Oczywiście makijaż może się różnić w zależności od okazji. Inny jest makijaż codzienny – delikatny, stonowany. Inny natomiast makijaż wieczorowy. W tym przypadku możesz sobie pozwolić na odrobinę ekstrawagancji i szaleństwa. Odważne kobiety mogą pokusić się o bardziej wyraziste cienie do powiek, np. w kolorze zielonym, pomarańczowym czy fioletowym. Jednak wyrazisty makijaż nie wszystkim pasuje.

Ostry makijaż jest idealny dla kobiet temperamentnych, przebojowych – podkreśla spojrzenie. Na dyskotece czy klubowej imprezie przykuje wzrok niejednego mężczyzny. Zupełnie inny jest makijaż ślubny. Najlepiej wykonywać go w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Techniki makijażu zależą od typu urody kobiety. Zasadniczo wyróżnia się cztery typy urody: wiosna, lato, jesień i zima. W ich wyodrębnianiu bierze się pod uwagę m.in. kolor oczu i włosów, karnację, koloryt cery. Niektóre panie prezentują się dobrze w pastelowych sukienkach, inne z kolei zdecydowanie lepiej wyglądają w kolorach stanowczych. To wszystko uzależnione jest właśnie od typu urody.

Profesjonalny makijaż powinien tuszować ewentualne mankamenty kosmetyczne, np. worki pod oczami czy rozszerzone pory, a przede wszystkim wydobywać kobiece piękno. Niektóre panie, nielubiące stania przed lusterkiem i samodzielnego wykonywania makijażu, mogą zdecydować się na makijaż permanentny. Jest to rodzaj tatuażu, tyle że nie wykonuje się go barwnikami chemicznymi lecz ziołowymi i wprowadza znacznie płycej niż w przypadku tradycyjnego tatuażu. Makijażem permanentnym można poprawić niektóre defekty urody, np. wyregulować nierówny kontur ust czy brwi.