Trwa ładowanie...

5 prysznicowych nawyków, które niszczą skórę

Bierzemy go nawet kilka razy w ciągu doby. Przy takiej częstotliwości, nietrudno o wyrządzenie krzywdy skórze. Sprawdźmy, jakie błędy popełniamy najczęściej pod prysznicem.

1.

Nawyki spod prysznica, które niszczą skórę

Woda jest za gorąca. Ciepły prysznic odpręża i poprawia humor, jednak woda o zbyt wysokiej temperaturze jest zgubna dla skóry. Powoduje jej przesuszenie i swędzenie. W najgorszym przypadku może doprowadzić do mikrooparzeń.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Używasz  tradycyjnego mydła. To bardzo popularny kosmetyk, który jednak podrażnia i wysusza skórę. Używaj delikatnych preparatów, np. olejku lub żelu pod prysznic do skóry wrażliwej. Co prawda nie pachną tak ładnie, jak kwiatowa czy morska kostka, ale lepiej chronią skórę podczas mycia.

Nadmiernie szorujesz skórę. Zapomnij o szorstkich gąbkach czy szczotkach do mycia. Nadmierne szorowanie niszczy naskórek. Poza tym, w ten sposób pozbywamy się dobroczynnych bakterii bytujących na skórze, które hamują rozwój stanów zapalnych.

Nie czyścisz swojej golarki. Przed i po użyciu golarki, opłucz ją gorąca wodą. W ten sposób pozbędziesz się zarazków z narzędzia. Regularnie wymieniaj też maszynkę.

 

Nie masz klapek, kiedy korzystasz z publicznego prysznica. Po wyjściu z basenu czy po siłowni, korzystamy z dostępnego dla wszystkich prysznica. Zawsze, absolutnie zawsze, trzeba wchodzić tam w gumowych klapkach. W ten sposób zminimalizujemy ryzyko zarażenia grzybicą stóp.

5 prysznicowych nawyków, które niszczą skórę
5 prysznicowych nawyków, które niszczą skórę (123RF)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.