Trwa ładowanie...

7 niekonwencjonalnych zastosowań suszarki do włosów

Każda z nas posiada w domu suszarkę i wie, do czego ona służy. Jednak czasem zwykłe przedmioty możemy wykorzystać w sposób niekonwencjonalny, czyniąc tym sposobem życie odrobinę prostszym.

Wyobraźmy sobie taką oto sytuację. Dzisiaj ma się odbyć wymarzona i długo oczekiwana randka. Jak na złość wszystko idzie nie tak, jak powinno. Oto 7 alternatywnych sposobów wykorzystania suszarki.

spis treści

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

1. Suszenie lustra

Wychodzisz spod prysznica i co widzisz? Zaparowane lustro! Trudno się w nim przejrzeć, a tym bardziej zrobić makijaż. Jak je odparować, by nie narobić smug i potem nie musieć znowu czyścić? Wybawieniem może być w takiej chwili suszarka. Otwórz drzwi do łazienki, włącz suszarkę i skieruj strumień powietrza na lustro. Migiem będzie odparowane i czyste.

2. Rozgrzanie zalotki

Użytkowniczki zalotek wiedzą, że rzęsy znacznie łatwiej poddają się modelowaniu, gdy zalotka jest ciepła. Najlepszym sposobem jest ogrzanie jej suszarką. Oczywiście należy uważać, aby nie przesadzić i zbyt mocno jej nie nagrzać. Inaczej poparzysz sobie powiekę.

3. Suszenie paznokci

Za 5 minut przychodzi chłopak, a twoje paznokcie jeszcze nie wyschły? Żaden problem. Nastaw suszarkę na chłodny, ewentualnie letni nawiew. W ten sposób paznokcie szybciej wyschną, a ty będziesz miała czas na ostatnie poprawki. Uważaj tylko, by nie dawać zbyt gorącego powietrza, ponieważ może to zniweczyć wszystkie starania.

4. Usuwanie zagnieceń na ubraniach

Skoro został poruszony temat randek, kosmetyków, nie można zapomnieć o ubraniach. Wyciągasz z szafy ulubioną bluzkę i widzisz, że jest pognieciona? Możesz poradzić sobie żelazkiem, ale co zrobić, gdy go nie ma? Suszarka! Nastawiamy na ciepły nawiew i przykładamy do bluzki na odległość kilku centymetrów. Ciepło sprawi, że zagniecenia się wygładzą.

5. Rozciąganie nowych butów

Czasami w nowych butach masz wrażenie, jakby nogę ktoś umieścił ci w imadle. Niejedna z nas powtarzała sobie jak mantrę przy każdym kroku "rozejdą się". Co zrobić, by przyspieszyć ten proces? Do miejsca, gdzie uwierają buty, należy przyłożyć suszarkę i ostrożnie je ogrzać. Trzeba to robić uważnie i nie nastawiać suszarki na pełną moc, bo inaczej grozi to albo popękaniem tworzywa, albo rozklejeniem buta. Delikatne ogrzewanie spowoduje, że buty łatwiej dopasują się do twojej stopy.

6. Usuwanie wosku z szafki

Randka się udała, był szampan, świece i miła atmosfera. Właśnie – świece! Pewnie zdarzyło im się stracić trochę wosku, który teraz wątpliwie zdobi twoją szafkę nocną? I tu suszarka przyjdzie ci z pomocą. Na wosk połóż kawałek kartki, ewentualnie papierowej chusteczki, i ogrzewaj go przez nią ciepłym strumieniem powietrza. Roztopi się i wsiąknie w kartkę lub położoną papierową chusteczkę. Po problemie!

7. Usuwanie woskowych kredek z tapety

Po udanej randce masz doskonały humor, ale tylko do czasu, gdy w progi twojego domu wpadnie kuzynka z dziećmi, które akurat postanawiają nadać trochę koloru twojej tapecie... Kredki idą w ruch i już po kilku minutach masz kwiaty w kolorach tęczy? Jak się ich pozbyć? Tak samo, jak wosku z szafki! Nastaw ciepły strumień suszarki na malowidło i poczekaj, aż wosk z kredek stanie się ciekły. Następnie zetrzyj go miękką szmatką.

W życiu zdarzają się różne sytuacje, w których trzeba wykazać się otwartym umysłem, zdolnym do niekonwencjonalnych rozwiązań. Czasem zwykłe przedmioty mogą naprawdę pomóc w sytuacjach podbramkowych. Jeśli macie jakieś propozycje innego wykorzystania codziennych przedmiotów, zapraszam do dzielenia się nimi w komentarzach pod artykułem.

7 niekonwencjonalnych zastosowań suszarki do włosów
7 niekonwencjonalnych zastosowań suszarki do włosów (Zdjęcie kobiety z suszarką / Shutterstock)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.