Trwa ładowanie...

Kim jest Ana Cheri? Wizerunek w social media

Ana Cheri jest modelką, która codziennie zaznacza swoją obecność w mediach społecznościowych. Szczególnie na Instagramie mamy okazję zobaczyć jej selfie. Dlaczego akurat selfies spopularyzowało określony kobiecy profesjonalny wizerunek? Jaki cel ma Ana Cheri umieszczając na Instagramie swoje roznegliżowane zdjęcia?

Zobacz film: "Portale społecznościowe [Komisariat]"

spis treści

1. Ana Cheri - kim jest?

Ana Cheri jest modelką i aktorką, która swoją popularność zdobyła również dzięki takiej dziedzinie, jak fitness. Jej profil na Instagramie śledzi już ponad 2 miliona osób. Codziennie można zatem zobaczyć nową odsłonę proponowaną przez Anę Cheri.

Czy tego typu zdjęcia rzeczywiście są prawdziwe? Niestety nie. W sieci można znaleźć wiele zdjęć nie do końca pozowanych, które obnażają, jaka jest prawda o Anie Cheri. Kobieta nadal ma zgrabną figurę, jednak jej zaokrąglenia nieco tracą swą wydawałoby się naturalną kształtność.

Ana Cheri znana jest również z tego, iż zamieszcza na Youtube filmiki instruktażowe dotyczące tego, jak ćwiczyć. Jednak zdjęcia niepozowane nie ukazują już tak wyraźnie zaznaczonych mięśni.

Piękne ciało w kilku prostych krokach
Piękne ciało w kilku prostych krokach [10 zdjęć]

W życiu większości kobiet przychodzi moment, w którym zaczynają one intensywnie dbać o własne ciało

zobacz galerię

Jaka jest specyfika zdjęć Any Cheri? Szczególnie podkreślona jest krągłość jędrnych pośladków. Talia wydaje się niesamowicie wąska. W rzeczywistości sprawy mają się nieco inaczej. Na zdjęciach uchwyconych przez fotografów widoczne są niewielkie boczki.

W jakich jeszcze dziedzinach specjalizuje się Ana Cheri? Otóż Ana Cheri pretenduje do roli osoby, która chce uczyć, jak powinniśmy się odżywiać. Na jej profilu można znaleźć filmy dotyczące tego, w jaki sposób odżywiać się zdrowo, zamieszcza różne diety odchudzające i proponuje ćwiczenia na redukcję tkanki tłuszczowej.

Ana Cheri zasłynęła w sieci ze swoich odważnych zdjęć na portalach społecznościowych
Ana Cheri zasłynęła w sieci ze swoich odważnych zdjęć na portalach społecznościowych (Facebook)

2. Ana Cheri - wizerunek w social media

Nie da się zaprzeczyć, że sylwetka Any Cheri jest piękna. Pojawia się jednak pytanie: po co upiększać swoje zdjęcia i prezentować coś, co tak naprawdę nie jest zgodne z rzeczywistością. Promowanie własnego wizerunku za pomocą atrakcyjnych zdjęć to niezwykle popularny sposób kreowania swojej osoby. Polega to między innymi na nakładaniu filtrów makijażowych oraz ukazywania własnej sylwetki w taki sposób, aby wydawała się atrakcyjniejsza.

Przeczytaj także

Znane celebrytki (w tym Ana Cheri) bardzo dobrze wiedzą, jak zapozować do zdjęcia, by całość wydała się bardziej kształtna, umięśniona, filigranowa, seksowna itp. Czy takie oszukiwanie to naprawdę sposób na zdobycie jak największej liczby fanów? Okazuje się, że tak.

Obraz jest niezwykle sugestywnym medium dla odbiorcy. Jeżeli absorbujemy jakiś przekaz za pomocą wzroku, wówczas automatycznie jesteśmy w stanie uznać to za swoisty pewnik. Ana Cheri właśnie w ten sposób tworzy magię własnej osoby.

Czemu jednak służy takie "upiększanie się"? Prowadzenie video blogów i profili w mediach społecznościowych polegających na umieszczaniu niesie za sobą swoisty sponsoring. W XXI wieku wytworzył się nowy zawód. Prezentowanie dóbr lub usług w zamian za korzyści materialne. Czy jednak odbiorcy zawsze będą chcieli wierzyć w tego typu "przebieranki"? Pytanie zostaje cały czas otwarte.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.