Trwa ładowanie...

Atrakcyjne usta u mężczyzn

Nowym nurtem poprawy atrakcyjności twarzy mężczyzn jest zabieg powiększania ust, najczęściej przy użyciu kwasu hialuronowego. Od przeszło dwóch lat w mojej praktyce jest to jeden z wiodących zabiegów estetycznych u mężczyzn. Zainteresowanie przeszło moje najśmielsze oczekiwania, jednak najczęstszym warunkiem mężczyzny jest to, aby powiększyć czerwień wargową w sposób nienachalny, tak aby sam zabieg nie budził negatywnych skojarzeń.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

W gabinetach współpracujących z Estei „Doktor” Sp.P. Lekarzy wykonuję tego typu zabieg od przeszło 10 lat, jednak ostatnimi miesiącami zainteresowanie zabiegiem korekcji wielkości ust mężczyzny jest zdumiewająco duże. Myślę, że medycyna estetyczna coraz śmielej wkracza także w korekcje męskiej urody. Klientami są najczęściej osoby pomiędzy 18. a 34. rokiem życia – stanowi to około 80 procent wszystkich chętnych. Facet w swojej naturze jest zdecydowanie bardziej skryty, więc pytanie o powód chęci wykonania takiego zabiegu dla wielu z nich jest krępujące.

(Mat. własne Dr A. Ledniowska)

1. Dlaczego płeć męska zgłasza się na zabieg?

Poprawa atrakcyjności poprzez podkreślenie konturu ust jest jednym z głównych elementów męskiej urody. Okazuje się, że wg ich relacji wielu kobietom podobają się większe męskie usta, cześć z nich stwierdza, że doznania podczas pocałunku są przyjemniejsze, co bardzo podoba się płci przeciwnej.

W dzisiejszych czasach nie dyskryminujemy osób odmiennej orientacji seksualnej, dla nich ten zabieg też jest zarezerwowany, co pokazują statystyki gabinetowe. Jednak wszyscy mężczyźni boją się zbytniego uwypuklenia ust, co może budzić niemiłe skojarzenia wśród znajomych, stwarzać ryzyko krępujących pytań. Od swojej strony procedurę mogę polecić palaczom tytoniu celem nawilżenia i odmłodzenia wyglądu ust.

2. Czy tylko usta?

Około 40 procent osób powiększających usta decyduje się na dodatkowe zabiegi: korygowanie zmarszczek czoła i wokół oczu, wypełnianie bruzd nosowo wargowych, wolumetria twarzy, mezoterapia igłowa, radiofrekwencja mikroigłowa, dermapen, lipoliza. Po dodatkowe zabiegi zgłaszają się osoby w wieku około 30. roku życia i powyżej tej granicy. Im starsi mężczyźni tym bardziej zauważalna jest chęć niwelowania zmarszczek czyli tzw. medycyna anty-aging. Więcej informacji znajdą Państwo na witrynie internetowej Gabinetu Medycyny Estetycznej.

(Mat. własne Dr A. Ledniowska)

3. Przebieg zabiegu, trwałość efektów i koszt

Zabieg wykonuję w znieczuleniu miejscowym bądź stomatologicznym, więc procedura jest całkowicie niebolesna i przebiega w pełnym komforcie. Całkowity czas to około 45 minut.

Pełny efekt utrzymuje się kilka miesięcy, jest nieco zmienny osobniczo. Jeżeli ktoś chce utrzymać efekt powiększenia ust proponuję zabieg przypominający co 6-12 miesięcy. Procedurę można wykonywać wielokrotnie, cechuje ją duże bezpieczeństwo i minimalne ryzyko powikłań.

Koszt bywa różny i cena jest uzależniona od tego jak znacznie chcemy uwydatnić czerwień wargową i ile preparatu należy wtedy użyć, jednak najczęściej ostateczna suma znajduje się w przedziale 700 – 1300 złotych.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.