Trwa ładowanie...

Bezoperacyjny lifting powiek – Plasma IQ

Artykuł sponsorowany

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Oczy są zwierciadłem duszy, więc ich wygląd bardzo wpływa na ogólny wyraz twarzy oraz subiektywną ocenę wieku. Opadające powieki są zmorą wielu kobiet i mężczyzn. Nie tylko dodają lat, ale z czasem utrudniają nam widzenie.

U większości osób opadanie powiek jest związane z procesem starzenia się. Już od 25 roku życia w organizmie zmniejsza się ilość włókien kolagenowych i elastynowych, które odpowiedzialne są za jędrność skóry i sprężystość. To właśnie na delikatnej i cienkiej skórze znajdującej się wokół oczu najszybciej uwidacznia się tzw. proces starzenia.

Obwisła skóra, zmarszczki czy też worki pod oczami zabierają młodzieńczy blask naszemu spojrzeniu. Do tej pory jedną skuteczną metodą aby temu zapobiec była chirurgiczna korekta opadającej powieki, co wiązało się z długą rekonwalescencją. Dzisiaj z pomocą przychodzą innowacyjne metody medycyny estetycznej – urządzenie Plasma IQ.

1. Bezoperacyjny lifting powiek

To nieinwazyjne urządzenie wykorzystujące mikrowiązki plazmy jest najnowocześniejszym urządzeniem do bezoperacyjnego liftingu powiek. Poprzez działanie energii cieplnej stymuluje produkcję nowego kolagenu, który odpowiedzialny jest za napięcie, jędrność i elastyczność skóry poddanej zabiegowi.

Działa precyzyjnie w obrębie naskórka nie uszkadzając przy tym skóry i nie wykluczając z codziennych aktywności. Dochodzi do zredukowania naskórka i obkurczenia skóry w miejscu, w których działa plazma, co w efekcie powoduje uniesienie powieki i daje wrażenie “otwarcia oka”.

Zabieg ten zalecany jest dla osób, które odczuwają dyskomfort wynikający z nadmiaru skóry w okolicy powiek, ale obawiają się ingerencji chirurga, ryzyka komplikacji lub bolesnego procesu gojenia. Przy stosowaniu Plasmy IQ efekt zabiegu jest w części widoczny prawie natychmiast po zabiegu, nie wyłącza pacjentów z codziennych czynności i nie ma stanu zapalnego.

2. Jak wygląda proces gojenia?

W czasie procesu gojenia na skórze widoczne są mikrostrupki, które utrzymują się około 5-7 dni, ale można przykryć je w tym czasie podkładem. Po zabiegu czasami występuje delikatny obrzęk powieki, który utrzymuje się około 2-3 dni. Po wygojeniu mikrostrupków skóra może być jeszcze przez około 7-14 dni lekko zaczerwieniona. W okresie gojenia można stosować kremy przyspieszające regenerację naskórka i kremy, które niwelują rumień.

PLASMA IQ to zabieg nie tylko na opadające powieki, ale również można dzięki tej metodzie pozbyć się zmarszczek palacza, zlikwidować wiotką skórę w okolicy kolan i łokci, usunąć blizny, leczyć trądzik oraz blizny potrądzikowe. Dzięki tej metodzie można również zlikwidować zmiany skórne t.j. włókniaki, brodawki, żółtaki i zlikwidować rozstępy.

Zabieg ten wykonywany jest m.in. w Klinice Medycyny Estetycznej Med Estetica, która znajduje się w Katowicach.

 

Lek. Izabela Lenartowicz
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.