Trwa ładowanie...

Bieg SGH, czyli zawody z sercem

Biegasz? Chciałbyś się sprawdzić? Wystartuj 9 kwietnia w Biegu SGH. Impreza sportowa jest jednocześnie szansą, aby wspomóc potrzebujących. Fundusze zebrane podczas wydarzenia będą przekazane na cele charytatywne.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

Bieg odbędzie się na dwóch trasach: 5 i 10 km, na warszawskim Mokotowie. W wydarzeniu mogą wziąć udział zarówno osoby regularnie startujące w maratonach, jak i joggingowi amatorzy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z biegami ulicznymi.

Bieg SGH jest inicjatywą studencką. W tym roku odbędzie się po raz czwarty. Organizatorzy podkreślają, że głównym celem organizacji biegu nie jest stworzenie przestrzeni do rywalizacji, ale pomoc najsłabszym. Jak sami piszą: „Kochamy sport, ale najważniejsza dla nas jest możliwość pomagania innym poprzez bieganie. Jako organizatorzy chcemy realnie pomóc naszym młodszym kolegom w lepszym starcie w ich dorosłe życie. Niech Wasz start w Biegu stanie się dla nich nadzieją na lepsze życie!Wierzymy, że nawet mały gest może uczynić czyjeś życie lepszym.”

Środki zebrane podczas wydarzenia będą przeznaczone dla podopiecznych Fundacji Szczęśliwa Droga.

Organizatorzy przewidują, że w biegu może wziąć udział około 2000 osób, a ich zmagania będzie śledzić ok. 500 widzów. Rejestracja uczestników odbywa się poprzez stronę: biegsgh.pl.

To musisz wiedzieć

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.