Trwa ładowanie...

Biodermogeneza

Biodermogeneza jest metodą na walkę z rozstępami. Zabieg biodermogenezy polega na aktywacji procesu przenoszenia tlenu i przyśpieszeniu wzrostu nowej tkanki. Już po pierwszym zabiegu rozstęp staje się płytszy oraz gładszy, a jego kolor zbliża się do kolorytu zdrowego naskórka. Proces regeneracji obejmuje tylko tkankę zaatakowaną rozstępami. Efekt biodermogenezy jest widoczny, stabilny oraz trwały. Jak przebiega biodermogeneza krok po kroku i jakie rezultaty daje wykorzystanie aparatu do biodermogenezy?

spis treści

1. Jak wygląda usuwanie rozstępów?

Zabieg usuwania rozstępów przebiega w czterech fazach, w których – poza działaniem aparatem – aplikuje się skuteczne kosmetyki.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

  • Peeling – od niego zaczyna się cały proces. Peeling przeprowadzany jest miękkimi gąbkami, zapewniającymi idealne ścieranie. Obumarłe i stwardniałe komórki, widoczne zwłaszcza na obrzeżach rozstępu, zostają usunięte, co ma kluczowe znaczenie dla uzyskania optymalnego efektu zabiegu. Skóra zaczyna być gładka i błyszcząca.
  • Odżywianie komórkowe – skórę wzbogaca się środkami zawierającymi: kwas hialuronowy, elastynę, serycynę, witaminę E i fitolifting. Uszkodzona skóra stymulowana jest masażem, dzięki czemu łatwiej wchłania składniki odżywcze.
  • Biodermogeneza – to najważniejszy punkt zabiegu. Na tym etapie dochodzi do reaktywacji naczyń mikrocyrkulacji tkankowej naczyń krwionośnych i limfatycznych – tkanka zostaje nawodniona, a brzegi uszkodzonej skóry wygładzają się.
  • Odzyskiwanie równowagi – ostatnim etapem jest stymulacja, która ma na celu przyswajanie produktu bogatego w kwas hialuronowy, kolagen i elastynę. Efektem jest gładsza i jednolita skóra, poza tym dochodzi do zamazania się granic rozstępów i ustąpienia zmatowienia tkanki.

2. Efekty zabiegu biodermogenezy

Biodermogeneza skutecznie zmniejsza rozstępy, nadając skórze gładkość i elastyczność. Każdy kolejny zabieg kosmetyczny powoduje zwiększenie elastyczności, miękkości i gładkości skóry. Poza tym naskórek powraca do swojego zdrowego koloru. W uszkodzonym miejscu wznawia się proces mikrocyrkulacji krwi, sprawniej przebiega proces detoksykacji, tkanka szybciej i łatwiej przyswaja substancje z przestrzeni międzykomórkowej. Ten sposób na rozstępy wpływa na nawodnienie, układ krwionośny i limfatyczny lepiej funkcjonują, a to zapewnia ogólną poprawę kondycji skóry. W wyniku biodermogenezy rozstępy można naturalnie opalać, a kolor opalenizny jest równy.

Biodermogeneza to bezpieczny zabieg na rozstępy. Nie ma efektów ubocznych, wszystkie zmiany zachodzą łagodnie i stopniowo. Nie bez znaczenia jest fakt wyraźnego wzmocnienia napięcia skóry, która staje się jędrniejsza i odmłodzona. Do tych efektów przyczynia sie znaczna poprawa ukrwienia, a także modelowanie sylwetki. Szczególną poprawę można dostrzec na piersiach, na co wpływ ma zastosowanie właściwych kosmeceutyków, których działanie jest silniejsze, niż ma to miejsce w przypadku specyfików dostępnych w drogeriach. Dobrą wiadomością jest także fakt, że pacjentka po zabiegu może nosić elastyczne ubrania i korzystać z solarium i kąpieli słonecznych.

Lek. Izabela Lenartowicz
Biodermogeneza
Biodermogeneza
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.