Trwa ładowanie...

Body Shape

Body shape to ćwiczenia, które służą wzmacnianiu wszystkich partii naszego ciała. Na trening składa się rozgrzewka, ćwiczenia rozciągające i ćwiczenia wzmacniające mięśnie. Ta forma aktywności fizycznej to świetny sposób na kształtowanie sylwetki, spalanie tłuszczu i poprawę kondycji. Regularnie wykonywane ćwiczenia body sculp pozwolą zrzucić zbędne kilogramy i cieszyć się zgrabną sylwetką. Ważne, aby trenować regularnie, gdyż tylko wtedy możliwe jest skuteczne odchudzanie.

Zobacz film: "Te ćwiczenia odchudzają najskuteczniej"

spis treści

1. Ćwiczenia wzmacniające mięśnie

Body shape, body styling, body sculp, BS to różne określenia na te same ćwiczenia wzmacniające mięśnie. W trakcie zajęć wykorzystuje się stepy, ciężarki, gumy i inne pomoce. Ćwiczenia są wykonywane powoli, dokładnie i bezpiecznie. Osoba ćwicząca może skoncentrować się na technice i dokładności. Body shape pozwala ujędrnić i wyrzeźbić ciało. Poza tym wzmacnia mięśnie bez niepotrzebnego ich powiększania czy pogrubiania. BS zaliczany jest do ćwiczeń wytrzymałościowych.

BS są kierowane do osób o różnym poziomie zaawansowania. Ze względu na niewielką intensywność ćwiczeń i prostotę, mogą w nich uczestniczyć osoby w różnym wieku, różnych płci i o różnej wydolności fizycznej. Body sculp są zalecane zwłaszcza osobom niezaawansowanym, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z fitnessem. Ćwiczenia wzmacniające mięśnie składają się z podstawowych kroków aerobowych i nieskomplikowanej techniki ćwiczeń wzmacniających. W BS liczy się liczba powtórzeń, a nie ciężar obciążenia. Podczas treningu należy uważnie słuchać poleceń instruktora. Niewłaściwe wykonywanie ćwiczeń może wywołać uczucie dyskomfortu lub przyczynić się do powstania urazów.

2. Fitness body shape

Oto zestaw ćwiczeń fitness body shape:

  • Rozgrzewka – to standardowa część wszystkich ćwiczeń. Proste kroki układające się w sekwencje umożliwiają przygotowanie organizmu do wysiłku, który je czeka. Rozgrzewka trwa zazwyczaj około 10 minut.
  • Ćwiczenia wzmacniające mięśnie – najpierw ćwiczenia w pozycjach wysokich. Instruktor wybiera odpowiednie przybory. Następnie przechodzi się do pozycji niskich i ćwiczeń na macie.
  • Rozciąganie – należy położyć szczególny nacisk na rozciągnięcie tych partii mięśni, które były najbardziej zaangażowane w ćwiczenia.

Obawy pań, że zaczną przypominać kulturystki, są zupełnie nieuzasadnione. Żeby nabrać tak dużej masy, należy trenować dłuższy czas z wysokim obciążeniem, stosować odpowiednią dietę i suplementację. Mięśnie w czasie treningu są wzmacniane, ale nie powiększane czy pogrubiane. BS nie jest treningiem siłowym. Ćwiczenia należy wykonywać powoli i dokładnie, choć odpowiednie tempo powinno zostać zachowane. Ważne jest, by ruch był płynny i świadomy.

Regularne ćwiczenia body shape zapewnią wzrost siły i wytrzymałości. Lepiej poradzisz sobie z noszeniem ciężkich zakupów, dziecka i z innymi codziennymi obowiązkami. Ćwiczenia BS uodparniają twoje ciało na kontuzje, przeciwdziałają zanikowi i wiotczeniu mięśni, spalają tkankę tłuszczową, wzmacniają stawy i zwiększają gęstość kośćca (co przeciwdziała zachorowaniom na osteoporozę). Poza tym body styling pomaga walczyć z wadami postawy i dolegliwościami kręgosłupa.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.