Trwa ładowanie...

Braun obala 8 mitów na temat depilacji

Mity na temat usuwania włosków przechodzą z pokolenia na pokolenie i często uniemożliwiają osiągnięcie pożądanych rezultatów pielęgnacji. Braun chce obalić najbardziej popularne mity i przekazać kobietom jak najwięcej informacji. Teraz decyzję o depilacji podejmiesz w oparciu o rzetelną wiedzę i fakty.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Wokół depilacji narosło wiele mitów
Wokół depilacji narosło wiele mitów

1. MIT: PO DEPILACJI DEPILATOREM WŁOSKI ODRASTAJĄ GRUBSZE

FAKT: Po depilacji depilatorem włoski odrastają cieńsze, ponieważ rosną jako "nowe włoski". Mają ostry i cienki koniec, ponieważ dzięki niemu mogą przebić się przez wierzchnie warstwy skóry, jeśli zajdzie taka potrzeba.

2. MIT: WŁOSKI MUSZĄ BYĆ DŁUŻSZE, ABY USUNĄĆ JE DEPILATOREM LUB WOSKIEM

FAKT: nie w przypadku depilatorów Braun ;-) Depilatory usuwają prawie niewidoczne włoski wielkości ziarnka piasku (a dokładniej 0,5 mm!). By mógł je usunąć wosk, włoski muszą być 4 razy dłuższe!

3. MIT: DEPILACJA DEPILATOREM JEST BOLESNA

FAKT: usuwanie włoska przy samej cebulce, niezależnie od metody, zawsze może być trochę nieprzyjemne, ale depilacja w ciepłej wodzie relaksuje skórę i zmniejsza odczuwany ból. Co więcej, z czasem Twoje ciało przyzwyczaja się do depilacji, a to oznacza, że im więcej zabiegów, tym mniejszy dyskomfort.

4. MIT: NIE DA SIĘ UNIKNĄĆ CZEKANIA AŻ WŁOSKI ODROSNĄ, ABY PONOWNIE JE USUNĄĆ

FAKT: czas oczekiwania pomiędzy depilacjami jest częścią procesu usuwania włosków. W przypadku wosku będzie on dłuższy niż przy depilatorze, ponieważ włoski muszą być dłuższe, aby mogły zostać złapane i usunięte przez woskowanie.

5. MIT: PO GOLENIU MASZYNKĄ WŁOSKI BĘDĄ GRUBSZE

FAKT: golenie za pomocą maszynki nie sprawia, że włosy odrastają szybciej, rosną grubsze, czy ciemniejsze. Wszystko zależy od naszego DNA – to geny determinują, jak szybko odrastają włoski, a także jakiej są grubości, czy koloru. Golenie jedynie skraca włoski do poziomu skóry i nie ma wpływu na włosy w głębi skóry.

6. MIT: WIECEJ OSTRZY W MASZYNCE TO WIĘCEJ ZACIĘĆ

FAKT: więcej ostrzy w maszynce do golenia oznacza bardziej komfortowe golenie i mniejszą szansę na zacięcia. Więcej ostrzy to także rozłożenie nacisku na większą powierzchnię, a to z kolei zapewnia większą kontrolę nad depilacją.

7. MIT: GOLENIE POD GORĄCĄ WODĄ SPRAWI, ŻE REZULTAT UTRZYMA SIĘ DŁUŻEJ

FAKT: to po części prawda, ponieważ włos, który golimy, ma sztywną strukturę i jest tak twardy, jak miedziany kabel. Włosy można jednak zmiękczyć poprzez nawilżanie. Wchłaniając wodę, włosy zwiększają swoją objętość, dzięki czemu są bardziej elastyczne i łatwiej je zgolić. Używanie ciepłej wody, gdy golimy się pod prysznicem lub w wannie, przyśpiesza proces nawilżania włosów i skóry.

Pozwólmy włosom namoknąć przynajmniej przez 1-2 minuty przed goleniem, aby osiągnąć najlepsze rezultaty. To oznacza mniej pociągnięć, szybsze i wygodniejsze golenie oraz przekłada się na dłuższą żywotność ostrzy. Warto również korzystać z żeli i pianek do golenia, ponieważ nawilżają włoski i zapewniają lepszy poślizg na skórze.

8. MIT: DEPILACJA USUWA OPALENIZNĘ

FAKT: Opalenizna powstaje wskutek wystawienia skóry na słońce. Ciało broni się, uwalniając więcej pigmentów do komórek skóry (melaniny) w głębokich warstwach skóry. Dalej przechodzi do płytszych warstw skóry w ramach cyklu wymiany komórek. Golenie ma miejsce tylko na powierzchni skóry i nie ma wpływu na to, co dzieje się głębiej.

"Sztuczna" opalenizna z kolei powstaje tylko na powierzchni skóry (w obrębie martwych komórek), niczym warstwa farby. Sztuczna opalenizna znika szybciej z powierzchni skóry, ponieważ martwe komórki są naturalnie zastępowane nowymi.

Informacja prasowa

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.