Trwa ładowanie...

Chciała poprawić nos. Wizyta u kosmetyczki zakończyła się utratą wzroku

W Polsce odnotowano pierwszy przypadek utraty wzroku u kobiety, która chciała dokonać korekty nosa w gabinecie kosmetycznym - informuje Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

Zobacz film: "Jakie obostrzenia czekają nas podczas 4 fali zakażeń koronawirusem?"

spis treści

Zaistniała sytuacja ukazała problem braku regulacji, ustaleń oraz procedur, o które lekarze apelują od dłuższego czasu.

1. Kobieta chciała dokonać korekty nosa

Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych z Warszawy opublikowało na Facebooku oświadczenie, w którym poinformowało o tragicznych skutkach, które poniosła klientka w jednym z gabinetów kosmetycznych.

"Pacjentka dwa dni po zabiegu wróciła do gabinetu kosmetycznego z objawami niewidzenia na jedno oko. Kobieta zaczęła wymiotować i ze względu na pogarszający się stan wezwano karetkę. W szpitalu okazało się, że pacjentka ma również objawy sugerujące udar. Sytuacja zdarzyła się w gabinecie kosmetycznym, aczkolwiek zatkanie tętnicy ocznej może się przydarzyć każdemu z nas." - informuje Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

2. Kobieta straciła wzrok

Lekarze twierdzą, że kobieta wróciła już do domu. Niestety nadal nie widzi na jedno oko. Według medyków, jest to pierwszy w Polsce przypadek ślepoty po podaniu klientce preparatu przez osobę nieuprawnioną.

"Prawdopodobnie kobiecie podano kwas hialuronowy, aby dokonać korekty nosa" - twierdzi Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

Według lekarzy, zdarzenie to ukazuje problem braku regulacji, ustaleń, procedur i możliwości leczenia takich przypadków na oddziałach szpitalnych. Medycy obiecują, że będą informować o rozwoju zaistniałej sytuacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.