Trwa ładowanie...

Chciała poprawić nos. Wizyta u kosmetyczki zakończyła się utratą wzroku

W Polsce odnotowano pierwszy przypadek utraty wzroku u kobiety, która chciała dokonać korekty nosa w gabinecie kosmetycznym - informuje Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

spis treści

Zaistniała sytuacja ukazała problem braku regulacji, ustaleń oraz procedur, o które lekarze apelują od dłuższego czasu.

Zobacz film: "Jakie obostrzenia czekają nas podczas 4 fali zakażeń koronawirusem?"

1. Kobieta chciała dokonać korekty nosa

Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych z Warszawy opublikowało na Facebooku oświadczenie, w którym poinformowało o tragicznych skutkach, które poniosła klientka w jednym z gabinetów kosmetycznych.

"Pacjentka dwa dni po zabiegu wróciła do gabinetu kosmetycznego z objawami niewidzenia na jedno oko. Kobieta zaczęła wymiotować i ze względu na pogarszający się stan wezwano karetkę. W szpitalu okazało się, że pacjentka ma również objawy sugerujące udar. Sytuacja zdarzyła się w gabinecie kosmetycznym, aczkolwiek zatkanie tętnicy ocznej może się przydarzyć każdemu z nas." - informuje Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

2. Kobieta straciła wzrok

Lekarze twierdzą, że kobieta wróciła już do domu. Niestety nadal nie widzi na jedno oko. Według medyków, jest to pierwszy w Polsce przypadek ślepoty po podaniu klientce preparatu przez osobę nieuprawnioną.

"Prawdopodobnie kobiecie podano kwas hialuronowy, aby dokonać korekty nosa" - twierdzi Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

Według lekarzy, zdarzenie to ukazuje problem braku regulacji, ustaleń, procedur i możliwości leczenia takich przypadków na oddziałach szpitalnych. Medycy obiecują, że będą informować o rozwoju zaistniałej sytuacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Chciała poprawić nos. Wizyta u kosmetyczki zakończyła się utratą wzroku
Chciała poprawić nos. Wizyta u kosmetyczki zakończyła się utratą wzroku (Getty)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.