Trwa ładowanie...

Chicago - sekrety Wietrznego Miasta (WIDEO)

Zobacz film: "Chicago - tajemnice Wietrznego Miasta"

Chicago to jedno z największych miast Stanów Zjednoczonych Ameryki, położone nad jeziorem Michigan. Jest stolicą stanu Illinois. W związku ze swoją lokalizacją nad dużym zbiornikiem wodnym znane jest z silnych wiatrów. Dlatego właśnie w codziennej nomenklaturze funkcjonuje pod nazwą Wietrznego Miasta (Windy City). Najpopularniejsze dzielnice Chicago to The Loop, Magnificent Mile czy China Town.

Co ciekawe, Chicago to drugie na świecie miasto, które zamieszkuje największa liczba Polaków. Pierwszym jest oczywiście Warszawa. Chicago rocznie odwiedza 40 milionów turystów z całego świata. Wizytówką Wietrznego Miasta jest "fasolka", czyli wielka nieregularna, obła rzeźba o nazwie Cloud Gate.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.